Raje podatkowe… Malta jednym z nich

Nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę ale nawet w Unii Europejskiej możemy znaleźć kraje określane jako raje podatkowe, jednym z nich jest właśnie Matla.

Rozpoczniemy może od wytłumaczenia czym jest tak naprawdę raj podatkowy?

flaga MaltyRaj podatkowy, nazywany też oazą podatkową, oznacza państwo w którym lokalne przepisy podatkowe są bardzo łagodne dla obcokrajowców z kapitałem zagranicznym. Najczęściej raje podatkowe powstają po to aby przyciągnąć kapitał zewnętrzny, łącznie z inwestycjami itp., na terytorium danego kraju aby spowodować dynamiczny jego rozwój. Przez wiele lat utarło się takie przekonanie, że są to jedynie miejsca do przeprowadzania nielegalnych działań międzynarodowych, być może tak jest ale na pewno w nieznacznym zakresie. Głównym celem przenoszenia firmy do takiej oazy podatkowe jest możliwość transferowania tam wszystkich zysków od których nie będziemy musieli płacić horrendalnych podatków które są nakładane z niejednym z europejskich krajów.

Dlaczego akurat Malta?

Zapewne niektórzy z Was zdążyli już odwiedzić to miejsce, jest to przepiękna wyspa, zlokalizowana praktycznie w samym centrum Morza Śródziemnego. Co taki mały kraj jest w stanie zaoferować zagranicznym przedsiębiorstwom? Jak się okazuje bardzo wiele: bardzo niska stawka podatku dochodowego, bardzo dobrze rozbudowane zaplecze gospodarcze, dobre warunki leasingu konsumenckiego oraz uwaga… brak jakiegokolwiek opodatkowania zagranicznych spółek.

O tym jak pięknie jest na Malcie możecie przekonać się z poniższego filmu:

Co należy zrobić aby zarejestrować się na Malcie?

Nie jest to jakoś szczególnie trudne gdyż Malta jest bardzo dobrze przygotowana na przyjmowania gości z zagranicy. Aby na spokojnie się tam rozgościć będziemy potrzebowali: ubezpieczenia zdrowotnego, rachunku bankowego oraz nieruchomości, nie koniecznie musi być ona zakupiona, możemy równie dobrze ją wynająć.

Wydaje nam się że niczego więcej tam nie potrzeba, piękna pogoda, niskie podatki oraz idealne miejsce na wakacje.

Dodaj komentarz