Kredyt, szybka pożyczka czy może leasing? Wybierz mądrze!

Nie od dziś wiadomo, że to pieniądz rządzi światem. Bez pieniędzy nie da się rozkręcić żadnej firmy. Inwestując swój czas i zaangażowanie dajemy z siebie bardzo dużo, ale to jednak i tak ważny jest kapitał finansowy. Ostatnimi czasy jednak przedsiębiorcom się w dużym stopniu pomaga. Niejednokrotnie słyszeć można o wielu projektach, które mają za zadanie wspierać młodych przedsiębiorców oraz ich firmy zwane startup’ami. Warto wiedzieć co można zrobić, aby samodzielnie wpływać na zmniejszenie wydatków ponoszonych w przedsiębiorstwie.

Świetne opcje leasingu konsumenckiego

 

W wielu firmach jest tak, że konieczne jest zakupienie…hmm albo po prostu posiadanie samochodów. Niekoniecznie musimy decydować się na zakup samochodów aby mieć je w swojej firmie i korzystać kiedy tylko mamy na to ochotę lub sytuacja tego wymaga. Opcją alternatywną dla zakupu pojazdów jest ich wypożyczanie, które w tym przypadku zwane jest najczęściej leasingowaniem. Biorąc samochód w leasing nie wchodzimy prawnie w jego posiadanie. Trzeba o tym pamiętać, że tutaj nie sporządza się umowy kupna sprzedaży tak jak ma to miejsce przy zakupie samochodu w salonie czy od prywatnego właściciela. W przypadku leasingu sporządzana jest umowa leasingowa. W niej zawarte są informacje na temat tego jaki pojazd jest poddawany leasingowaniu, kto będzie go posiadał w swojej firmie oraz jaki będzie koszt z tym związany. Nie bez znaczenia jest również czynnik dotyczący czasu leasingowania pojazdów. Zależnie od firm wypożyczającej auta, czas ten może być różny. Pamiętajmy o tym aby dokładnie czytać umowę przed jej podpisaniem aby można było rozwiać wszelkie wątpliwości jeszcze na wczesnym etapie leasingowania.

Dla kogo leasing będzie korzystny?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest bardzo prosta. Leasing pojazdów osobowych czy ciężarowych to opcja wręcz idealna dla firm, które dopiero raczkują w świecie poważnego biznesu. Gdy takowa firma powstaje to trudno jest pokryć wszelkie wydatki z tym związane. Niektóre z nich mogą być naprawdę bardzo obciążające nasz początkowy kapitał jaki ma być budulcem naszej firmy. Dzięki leasingowaniu konsumenckiemu można sprawić, że koszty prowadzenia firmy na jej wczesnym etapie powstawania będą naprawdę znacznie mniejsze. Dużo firm leasingowych obecnie oferuje także wypożyczanie maszyn rolniczych czy budowlanych. Trzeba zauważyć, że taki sprzęt jak ładowarka czy koparka lub spychacz to ruchomości o znacznej wartości. Ich ceny czasami są w stanie powalać. Leasingując taki sprzęt można sprawić, że będziemy ponosić pewne wydatki z tym związane, ale nie będą one tak duże jak w przypadku kupna tego typu pojazdów. Wiele nowych firm budowlanych korzysta ze sprzętu wziętego w leasing, ponieważ taka opcja jest bardzo opłacalna.

Czy leasing konsumencki będzie lepszy niż kredyt?

W przypadku brania kredytów jest wiele zapór do przeskoczenia. Przede wszystkim musimy udowodnić bankowi, że jesteśmy w stanie kredyt zaciągnięty w tym banku spłacać. W przeciwnym wypadku możemy zapomnieć o tym, że zostanie nam on udzielony. Kolejną bardzo ważną kwestią jest to, że zawsze w przypadku kredytów musimy posiadać jakiś wkład własny. W zależności od wysokości kredytu może być on dość mocno zróżnicowany pod względem kwoty. Natomiast w przypadku leasingu nie ma powyższych przeszkód. Po prostu decydujemy się na leasing, podpisujemy stosowną umowę i od tego momentu możemy zacząć korzystać ze sprzętu, który jest nam potrzebny by prowadzić swoją działalność. Leasingowanie jest więc znacznym wsparciem zarówno dla małych jak i nieco większych firm, które na początku swojej działalności niekoniecznie chcą pchać się w kredyty. Takie zobowiązania są jednak pewnym ograniczeniem. Leasing konsumencki z każdym dniem zyskuje na popularności i nie ma w tym niczego dziwnego.

Leasing z opcją wykupu pojazdów

Coraz więcej firm zajmujących się leasingowaniem najróżniejszych pojazdów oferuje swoim klientom opcję wykupienia maszyn po pewnym czasie. Jeśli więc jesteśmy zdecydowanym i uczciwym klientem, który leasingował pojazdy przez kilka lat to może się okazać, że zostanie nam zaoferowana bardzo dobra cena dotycząca wykupu na własność tego pojazdu, który wypożyczaliśmy. Mnóstwo osób z takich rozwiązań korzysta, ponieważ mają oni już pewną wiedzę odnośnie danego pojazdu. Taki wykup jest nieporównywalnie pewniejszą inwestycją niż kupowanie niesprawdzonego pojazdu od prywatnego właściciela. Gdy zdarzyło się tak, że już wcześniej leasingowaliśmy jakiś pojazd to wiemy co jest z nim nie tak oraz jakie ma zalety.

Biorąc pod uwagę wszelkie „za i przeciw” trzeba jednak stwierdzić, że leasing jest dobrą opcją. Leasingując jakiś pojazd nie jesteśmy prawnie jego posiadaczami, ale zyskujemy auto, które może nam służyć kiedy tylko jest takowa potrzeba. W czasie trwania umowy leasingowej nasza firma może się rozwijać i bogacić, aby w przyszłości można było wykupić wypożyczane wcześniej samochody czy maszyny budowlane. Opcję leasingu konsumenckiego zdecydowanie warto brać pod uwagę przy okazji zakładania firmy.

Dodaj komentarz