Leasingowanie samochodów dla firm

W wielu firmach konieczne jest posiadanie odpowiedniej floty samochodów. Prędzej czy później dostrzeżemy, że oprócz prywatnego samochodu, jaki posiadamy warto dodatkowo zainwestować w samochody służbowe. Czy konieczne jest ich kupowanie? Biorąc pod uwagę ceny samochodów to możemy wyciągnąć wnioski, ze takie zakupy będą naprawdę znacznym obciążeniem naszego domowego budżetu. W związku z tym warto by było rozważyć opcję, jaką jest leasingowanie. Często dla portfeli przedsiębiorców jest to zdecydowanie najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Leasing samochodów zamiast ich kupna

Dla młodych przedsiębiorców kupno samochodów jest dużym problemem. Nie da się ukryć, że wydatki z tym związane bywają ogromne. Obecnie warto więc rozważyć opcję, jaką jest leasingowanie pojazdów. Coraz większa liczba przedsiębiorców zaczyna decydować się na wypożyczanie pojazdów zamiast ich kupno. Korzyści z tego tytułu może być całe mnóstwo. Przede wszystkim całość inwestycji w leasingowanie można wrzucić sobie w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. W efekcie podczas rozliczania z Urzędem Skarbowym możliwe jest odliczenie sobie leasingu samochodów od podatku. W efekcie cała inwestycja nie jest dla nas bardzo mocno kosztowna.

Co jeszcze można leasingować?

Obecnie nie tylko samochody osobowe są kwalifikowane do leasingu. Dodatkowo wiele firm zajmujących się wypożyczaniem sprzętu umożliwia swoim klientom wypożyczanie takich urządzeń jak ładowarki, wózki widłowe czy koparki. Również wiele maszyn budowlanych wykorzystuje się każdego dnia na budowach i takie maszyny niejednokrotnie także są leasingowane. Prowadzisz firmę informatyczną? Możesz bez najmniejszych problemów znaleźć firmy, które oddają w leasing sprzęt komputerowy. Zakup dużej ilości takiego sprzętu jest również dość problematyczną kwestią. Wydatki  z tym związane mogą szybko wyczerpać nasz budżet firmowy, który przeznaczony jest na początkowe wydatki.

Gdzie poszukiwać firm zajmujących się leasingiem?

Przed erą Internetu poszukiwanie firm bywało bardzo dużym problemem. Korzystano głównie z prasy oraz sporo informacji przekazywano pocztą pantoflową. Natomiast ostatnimi czasy coraz częściej słyszy się o korzystaniu z sieci celem znalezienia firm, które mogą działać nawet  w naszym mieście. W przypadku firm leasingowych również jest tak, że ogłaszają oni swoje usługi w Internecie. Można na ich stronach internetowych znaleźć całe mnóstwo świetnych informacji na temat aktualnie realizowanych usług. Jedyne co często nie jest podane to ceny leasingu. Chodzi o to, że niejednokrotnie są one ustalane indywidualnie z klientem. Ceny za wynajem sprzętu czy pojazdów są niejednokrotnie w dużej mierze uzależnione od tego na jak długi okres planujemy wypożyczyć dany sprzęt. Z reguły jest tak, że im dłuższy okres leasingowania tym bardziej ceny spadają i są tym samym korzystniejsze dla przedsiębiorców. Warto wspomnieć, że po upływie okresu leasingowania można odkupić sprzęt wypożyczany w bardzo dobrej cenie.

Dodaj komentarz