Wsparcie dla młodych przedsiębiorców

W ciągu ostatnich kilkunastu lat można dostrzegać znaczne zainteresowanie wyjeżdżaniem Polaków za granicę. Ci, którzy jednak postanawiają zostać w kraju zastanawiają się często nad założeniem własnej firmy. Obecnie młody przedsiębiorca może liczyć na wiele ciekawych form wsparcia. Panuje obecnie moda na wspieranie młodych przedsiębiorców, ponieważ tylko ich działalność może wpłynąć na poprawę polskiej gospodarki.

Dotacje na założenie własnej firmy

Młode osoby, które zainteresowane są założeniem swojej pierwszej, własnej firmy powinny pomyśleć o odwiedzeniu Urzędów Pracy. W takich miejscach można liczyć na fachową pomoc związaną z doradzeniem skąd czerpać fundusze dla swojej firmy. Istnieje również coś takiego jak Fundusz Pracy. Są to pieniądze, którymi zarządzają poszczególne jednostki Urzędów Pracy. Pieniądze z tegoż funduszu przeznaczone są dla młodych przedsiębiorców, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie. Żeby takie wsparcie finansowe uzyskać, to trzeba jednak spełnić szereg warunków. Jednym z nich jest, chociażby to, że musimy być zarejestrowani jako osoby bezrobotne. Nie możemy również być osobami karanymi za przestępstwa finansowe oraz musimy udowodnić, że nie jesteśmy zadłużeni w żadnym banku czy instytucji pozabankowej.

Leasing sprzętu zamiast kupna

Jednym z ważnych punktów związanych z założeniem własnej działalności gospodarczej może być konieczność zainwestowania w sprzęt. W zależności od tego, czym nasza firma ma się zajmować, będzie to zupełnie inny rodzaj sprzętu. Jednak w praktycznie każdej firmie konieczne jest posiadanie sprzętu komputerowego. Oprócz samych komputerów musimy również posiadać drukarki, skanery czy fax. Tego całego sprzętu nie musimy jednak kupować! Genialną opcją jest leasing. Inaczej mówiąc jest to odpłatne wypożyczanie sprzętu, na dogodnych warunkach. Umowa leasingowa może obowiązywać nawet na kilka lat. Jej kopie trafiają do nas oraz do firmy, która wypożycza nam sprzęt. Mówiąc na temat leasingowania koniecznie wspomnieć też trzeba o tym, że często możliwe jest wykupienie sprzętu, którego leasing właśnie się zakończył. W takich przypadkach ceny za tenże sprzęt mogą być naprawdę atrakcyjne.

ZOBACZ TEŻ: Pożyczka, kredyt, a może leasing – co wziąć najlepiej?

Kredyt dla firm

Jeszcze nie tak dawno ze wzięciem kredytu dla przedsiębiorcy był spory problem. Pożyczkodawcy stawiali bowiem bardzo rygorystyczne warunki, które musiał spełnić każdy zainteresowany kredytem. Standardem były, chociażby rozmowy na temat poręczycielstwa. Obecnie jest już z tym zdecydowanie inaczej. W tym momencie sporo się słyszy o kredycie dla firm na zasadzie hipoteki. Jest to pierwszy z dwóch rodzajów kredytów dla przedsiębiorców. W takim przypadku kredyt brany jest pod zastaw jakiejś nieruchomości, która musi jednak prawnie należeć do właściciela firmy. Jest to jedyny minus takiego rozwiązania. Natomiast zdecydowanie na plus jest to, że w takich przypadkach przedsiębiorca może liczyć na bardzo dużą kwotę kredytu. Drugim z rodzajów kredytów dla przedsiębiorców są kredyty niezabezpieczone. Biorąc taki kredyt nie musimy posiadać niczego co zostanie wzięte w zastaw takiego zobowiązania. Wydaje się idealne, prawda? Można jednak łatwo się domyślić, jaki jest minus tego rozwiązania. Otóż chodzi o to, że kwota kredytu w takich przypadkach nie może być bardzo wysoka. Jest to bowiem kredyt niezabezpieczony więc również i banki starają się jakoś chronić swoje interesy. Kredyty dla przedsiębiorców w wersji niezabezpieczonej mogą jednak idealnie sprawdzić się w małej firmie, która ma spory potencjał.

Dodaj komentarz