Korzystne warunki wypożyczania sprzętu komputerowego

Zakładanie własnej działalności gospodarczej jest dla wielu z nas dość mocno wymagające pod kątem finansowym. Początek zakładania firmy to spore wydatki, które związane są między innymi z zakupem sprzętu komputerowego do swojego przedsiębiorstwa. W dzisiejszych czasach cyfryzacja ma ogromne znaczenie w biznesie. Obecność w firmie komputerów, monitorów czy drukarek jest obligatoryjna.

Trzeba jednak wiedzieć o tym, że niekoniecznie musimy samodzielnie takowy sprzęt finansować. Bardzo dobrym pomysłem może być leasing na korzystnych dla nas warunkach. 

Jaki sprzęt komputerowy można leasingować? 

W obecnych czasach firmy leasingowe stale zwiększają swoją ofertę. Słowo „leasing” jest jednak głównie kojarzone z wypożyczaniem samochodów. Oprócz tej usługi można usłyszeć także o leasingu sprzętu budowlanego takich jak koparki, samochody ciężarowe czy spychacze. Natomiast mówiąc na temat leasingu sprzętu komputerowego to trzeba wyraźnie zaznaczyć, że wypożyczać można zarówno komputery stacjonarne jak i laptopy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także firmy, które  oferują całe zestawy komputerowe, do których zaliczają się również drukarki, skanery, urządzenia wielofunkcyjne. Koszty leasingu można wliczać w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Wydatki dotyczące zakupu takich zestawów są tak duże, że leasing jest o wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem. 

Jaki jest czas leasingowania sprzętu komputerowego? 

W zależności od firmy ten czas może być różny. Większość firm jednak ustanawia dolną granicę. Możemy napotkać oferty leasingu gdzie długość trwania umowy wynosi minimum 12,24 lub 36 miesięcy. Często jest tak, że leasing, który trwa dłużej jest bardziej opłacalny dla osoby, która wypożycza jakiś sprzęt czy pojazdy. Mówiąc na temat czasu trwania umowy warto też wspomnieć o wartości leasingowanego sprzętu. Obecnie wiele firm oferuje opcję leasingu gdzie minimalna wartość wypożyczanego sprzętu komputerowego wynosi 1000 złotych. Górna wartość jest natomiast różna w zależności od wielu czynników. 

Leasing bez BIK? Zobacz szczegóły!

Wykupienie sprzętu na własność 

Leasing operacyjny to taka forma leasingu, która pozwala na wykupienie wypożyczanego towaru. Może się to stać jednak dopiero wówczas gdy zostaną spłacone wszystkie raty określone w umowie z firmą, która udostępnia nam sprzęt na zasadach leasingu. Wspomniana już wcześniej forma leasingu, czyli leasing operacyjny polega na tym, że wypożyczany sprzęt po prostu wykupujemy za gotówkę. Kwota za takie wypożyczenie jest określona w umowie. Drugą opcją jest wypożyczenie sprzętu komputerowego na zasadach leasingu finansowego. W tym przypadku sprawa wygląda nieco inaczej niż w opcji omówionej wcześniej. Leasing finansowy polega na tym, że za każdym razem gdy opłacamy ratę leasingową to kupujemy część wypożyczanego urządzenia na własność. Coraz więcej osób zakładających własną działalność gospodarczą decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Obecnie sporo się zmienia w kwestiach z tym związanym ze względu na Polski Ład. 

Dodaj komentarz