Blog

Zmiany w systemie podatkowym w 2022

Z każdym kolejnym rokiem zmienia się sytuacja ekonomiczna w naszym kraju. Wciąż zmieniające się realia na rynku pieniądza sprawiają, że zmianom ulegają kwestie podatkowe. Sporo się mówi, chociażby na temat „Nowego Polskiego Ładu”, który ma wdrożyć wiele zmian w naszym systemie podatkowym. Pod znakiem zapytania stoi obecnie wiele kwestii dotyczących opłat, jakie będą nas dotyczyły w nadchodzącym roku. Po 1 stycznia zmianie ulegnie wiele zagadnień i dziś chcemy je opisać. Warto wiedzieć co nas czeka w nadchodzącym roku podatkowym.

Więcej

Leasing konsumencki i operacyjny bez BIK

Wiadomo, że w życiu czasami popełnia się różne błędy, które mogą mieć konsekwencje przez długi czas. Tak bywa przykładowo w momencie gdy lokujemy pieniądze nie tam gdzie trzeba. Jeśli w prowadzeniu biznesu coś poszło nie tak i musieliśmy zaciągnąć trudny do spłacenia kredyt to będziemy wpisani w rejestr BIK. Co to może oznaczać? Mówiąc w dużym skrócie chodzi o to, że w takim wypadku jesteśmy traktowani jak dłużnicy, którzy są na etapie spłacania zaciągniętego zobowiązania. Przez długie lata firmy oferujące usługi leasingowe nie decydowały się na zawieranie umów z takimi osobami, których dane widnieją we wspomnianym rejestrze. Obecnie jednak istnieje coraz więcej firm, które nie zwracają uwagi na przeszłość osób, z którymi zawierają umowy.

Więcej

Wsparcie dla młodych rolników w roku 2021

Nie da się ukryć, że w niektórych regionach naszego kraju rolnictwo nie ma się zbyt dobrze. Wiele gospodarstw rolnych było prowadzonych przez osoby starsze i gdy osiągnęły one wiek emerytalny to niejednokrotnie gospodarstwo popadało w ruinę. Młodzi ludzie niekoniecznie fascynowali się pracą na roli czy hodowlą bydła, drobiu czy trzody chlewnej. Obecnie jednak dostrzega się światełko w tunelu. Dzięki różnym formom wsparcia możliwe jest zyskanie dużego zastrzyku gotówki jeśli jesteśmy młodym rolnikiem.

Więcej

Korzystne pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw

Każdy przedsiębiorca od czegoś zaczynał. Nie licząc oczywiście takich sytuacji gdy ktoś po prostu odziedziczył firmę po ojcu lub kimś z rodziny. Młody przedsiębiorca, który tworzy firmę w pełni od podstaw ma przed sobą bardzo duże wyzwanie. Łatwo można się domyślić, że największym problemem jest zawsze kwestia finansowa. Młodym, przedsiębiorczym osobom rzucane są kłody pod nogi, które dotyczą właśnie finansów. Można jednak coś z tym zrobić. Obecnie oferowane są korzystne pożyczki, które mają na celu wspomaganie młodych przedsiębiorców na początku ich przygody z prowadzeniem własnego intratnego interesu.

Więcej

Leasingowanie sprzętu komputerowego

Wraz z rozwojem cyfryzacji znacznie rośnie zastosowanie komputerów. Trzeba powiedzieć sobie jasno – nie ma nowoczesnych firm bez komputerów. Nawet jeśli prowadzimy firmę, która w żaden sposób nie jest związana z branżą IT to niektórych zagadnień z tą branżą związanych nie da się uniknąć. Przede wszystkim nasza firma musi być zaopatrzona w kilka sztuk komputerów, drukarek czy monitorów. Czy na pewno zachodzi konieczność ich kupowania?

Więcej

Leasingowanie maszyn budowlanych

Marzysz o założeniu własnej firmy? Chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z branżą budowlaną remontując stare i budując nowe nieruchomości? Zapewne na początku największym problemem dla Ciebie będzie znalezienie funduszy potrzebnych na zakup niezbędnych maszyn budowlanych. Warto wiedzieć o tym, że obecnie dostrzega się takie problemy u młodych przedsiębiorców i dlatego wiele osób decyduje się na leasing maszyn budowlanych. 

Więcej

Ulgi podatkowe a Polski Ład

Zapewne każdy zdążył już usłyszeć o czymś takim jak Polski Ład. Jest to projekt, który w pierwotnym założeniu ma ratować polską gospodarkę po kryzysie. Ubiegły rok mocno dał się we znaki przedsiębiorcom. Wielu z nich musiało nawet zlikwidować zupełnie prowadzone przez siebie firmy. Ci, którym udało się przetrwać ten trudny czas powinni zainteresować się kwestią, jaką jest wspomniany Polski Ład. W szczególności zainteresować się trzeba oferowanymi ulgami podatkowymi.

Więcej

Leasing busa – formalności, wady i zalety

Niektóre branże wymagają tego, aby korzystać ze specjalnych pojazdów. Przykładem może być oczywiście branża budowlana. Busy to pojazdy, które natomiast przydają się w wielu różnych branżach. Czy jednak w przypadku konieczności z nich korzystania musimy decydować się na zakup? Okazuje się, że są ciekawe alternatywy. Dzięki nim można oszczędzić bardzo dużo naszego firmowego kapitału. Niekiedy kupno busa to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tutaj raczej nie mówimy o kwocie 20 tysięcy, a bardziej o kwocie przekraczającej 50 tys. Jeśli więc można nieco zaoszczędzić to zdecydowanie warto o tym pomyśleć! 

Więcej

Wsparcie dla młodych przedsiębiorców

W ciągu ostatnich kilkunastu lat można dostrzegać znaczne zainteresowanie wyjeżdżaniem Polaków za granicę. Ci, którzy jednak postanawiają zostać w kraju zastanawiają się często nad założeniem własnej firmy. Obecnie młody przedsiębiorca może liczyć na wiele ciekawych form wsparcia. Panuje obecnie moda na wspieranie młodych przedsiębiorców, ponieważ tylko ich działalność może wpłynąć na poprawę polskiej gospodarki.

Więcej