Korzystne pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw

Każdy przedsiębiorca od czegoś zaczynał. Nie licząc oczywiście takich sytuacji gdy ktoś po prostu odziedziczył firmę po ojcu lub kimś z rodziny. Młody przedsiębiorca, który tworzy firmę w pełni od podstaw ma przed sobą bardzo duże wyzwanie. Łatwo można się domyślić, że największym problemem jest zawsze kwestia finansowa. Młodym, przedsiębiorczym osobom rzucane są kłody pod nogi, które dotyczą właśnie finansów. Można jednak coś z tym zrobić. Obecnie oferowane są korzystne pożyczki, które mają na celu wspomaganie młodych przedsiębiorców na początku ich przygody z prowadzeniem własnego intratnego interesu.

Pożyczki dla przedsiębiorców – od Rządu

Polskie prawo przewiduje pewne ułatwienia dla przedsiębiorców. Wszystko to ma na celu zachęcenie młodych ludzi do pozostania w kraju i do zakładania tutaj firm. Obecnie możliwe jest uzyskanie pożyczki dla przedsiębiorców, którzy dopiero raczkują na rynku. Uzyskana kwota nie jest bardzo duża, ponieważ wynosi ona 5 tysięcy złotych, ale jednak w wielu przypadkach wystarcza to na pokrywanie wielu kosztów. Z takich pieniędzy można opłacić podatki, wynajem lokalu czy też różne opłaty bieżące.

Gdzie można składać wnioski o pożyczkę?

Żeby można było otrzymać pożyczkę dla młodych przedsiębiorców to konieczne jest złożenie stosownego wniosku. Miejscem właściwym do jego złożenia jest powiatowy urząd pracy. Wniosek należy złożyć w tym urzędzie, który znajduje się w tym powiecie, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza. Czas rozpatrywania wniosku może być zależny od wielu czynników. Najczęściej jednak jest tak, że ten czas nie jest dłuższy niż 14 dni. Niektórzy pożyczkobiorcy dowiadują się o rozpatrzeniu ich wniosku o wiele szybciej. Decyzja może zapaść nawet kolejnego dnia roboczego. Warto odwiedzić przypisany do nas powiatowy urząd pracy jeśli zależy nam na uzyskiwaniu szczegółowych informacji na temat pożyczek oraz innych form wsparcia dla młodych przedsiębiorców.

ZOBACZ TEŻ: Jak odbywa się leasingowanie sprzętu komputerowego?

Jaki jest czas spłaty pożyczki?

W przypadku pożyczki rządowej warunki są dość korzystne dla pożyczkobiorcy. Przede wszystkim ustala się wygodne terminy spłat. Całą zaciągniętą kwotę musimy spłacić w terminie nie dłuższym niż 12 miesięcy od dnia wzięcia pożyczki. Trzeba jednak wiedzieć też o tym, że możliwe jest umorzenie pożyczki. Kiedy to się dzieje? Cała kwota pożyczki oraz wliczane z nią odsetki może zostać w pełni umorzona. Warunek, jaki musimy spełnić tyczy się konieczności prowadzenia działalności gospodarczej w czasie dłuższym niż 3 miesiące od dnia wzięcia pożyczki. Bardzo istotną kwestią jest też to, że pożyczkę dla małych firm może wziąć osoba, która założyła działalność gospodarczą przed dniem  1 kwietnia 2020.

Jakie jest oprocentowanie pożyczek rządowych dla mikroprzedsiębiorstw?

Z racji tego, że pożyczki oferowane przez program rządowy mają na celu zwiększenie zainteresowania prowadzeniem działalności w Polsce to oprocentowanie tychże pożyczek jest bardzo niskie. Wszystko to po to, aby zbytnio nie obciążać przedsiębiorcy kosztami, których i tak już może mieć sporo. Pożyczki, o których mowa w tym artykule są niskooprocentowane i to oprocentowanie wynosi zaledwie 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez Narodowy Bank Polski. Wiele osób prowadzących w Polsce działalność gospodarczą zastanawia się też nad tym czy pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw są w stanie łączyć się z innymi formami wsparcia. Przykładem może być chociażby tarcza antykryzysowa. Pożyczki łączą się z innymi świadczeniami związanymi z tą tarczą.

Pożyczki dla przedsiębiorców – od banków

Oferty banków obecnie są stale poprawiane z myślą o korzyści dla przedsiębiorcy. W związku z tym przedsiębiorcom coraz częściej oferuje się pożyczki bankowe na bardzo korzystnych warunkach. Niskie RRSO, które wynosić może zaledwie kilka procent może zachęcać do wybierania takich opcji. Banki często pozwalają przedsiębiorcy na elastyczne dopasowywanie rat kredytu w celu ułatwienia spłacania zaciągniętego zobowiązania. O szczegóły dotyczące takowych kredytów trzeba pytać już u samego źródła, czyli w bankach. Różnic między dostępnymi ofertami jest dość sporo. Zanim zdecydujemy się na wybór oferty jakiegoś banku to koniecznie przejrzyjmy co mają na tej płaszczyźnie do zaoferowania inne placówki. W zależności od banku różnice mogą dotyczyć także górnej kwoty jaką można pożyczyć od banku. Niektóre placówki są w stanie pożyczyć młodemu przedsiębiorcy nawet ćwierć miliona złotych. Taka kwota pozwala już na pokrywanie wielu wydatków. 

 

Dodaj komentarz